Nasze nagrody

Nagrody flexxica za wybitne projekty oświetlenia i akustyki biur!

flexxica wyróżnia się oświetleniem i akustyką.
 

Bycie liderem na rynku oświetlenia i akustyki biurowej jest dla flexxica największą nagrodą i potwierdzeniem, że nasze decyzje na przestrzeni lat idą w dobrym kierunku. Jesteśmy zaszczyceni, że flexxica została wielokrotnie doceniona za wybitne osiągnięcia w zakresie oświetlenia biurowego i akustyki przez niezależne jury i ekspertów. W poprzednich latach zostaliśmy zaszczyceni otrzymaniem następujących nagród:

 

  • German Design Award Gold 2023 - Lampa Acoustic Bell

Flexxica została nagrodzona przez jury German Design Award »Gold« w kategorii Oświetlenie w obszarze doskonałego wzornictwa produktu za serię opraw oświetleniowych »Flexxica Acoustic ecoPET Bell«. Rodzina opraw Bell do pomieszczeń biurowych oferuje wysoką jakość światła bez efektu olśnienia, poprawia akustykę pomieszczenia i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na produkcję w zgodzie z zrównoważonym rozwojem.

Przyjrzyj się bliżej lampie Acoustic Bell »

  • iF Design Award 2022 - Lampa Acoustic Cone

Jury iF Design Award doceniło naszą oprawę Acoustic Cone w rozmiarze XXL w kategorii oświetlenie. Industrialna Acoustic Cone to dźwiękochłonna, zwieszana, ponadgabarytowa oprawa oświetleniowa przeznaczona do pomieszczeń biurowych, gdzie oprócz profesjonalnego źródła światła konieczna jest poprawa właściwości akustycznych pomieszczenia.

Przyjrzyj się bliżej lampie Acoustic Cone »

  • DesignPLUS powered by Light+building 2022 - lampa z rodziny Acoustic Bell

Rodzina opraw flexxica akustyczna ecoPET Bell została uhonorowana za umiejętne połączenie pionierskiego wzornictwa z innowacyjną technologią w dziedzinie oświetlenia przez jury konkursu DesignPLUS powered by Light+building 2022. flexxica Acoustic ecoPET Bell to rodzina ponadgabarytowych lamp redukujących hałas i dedykowanych do przestrzeni biurowych.

Przyjrzyj się bliżej lampie wiszącej Bell »

Przyjrzyj się bliżej kinkietowi Bell »

  • German Design Award Gold 2022 – lampa Jungle zaprojektowana w stylu biophilic

Lampa wisząca flexxica Jungle została nagrodzona najwyższym wyróżnieniem »Gold« za doskonały projekt produktu w kategorii Oświetlenie podczas German Design Award 2022. Lampa Jungle odpowiada na potrzebę stworzenia połączenia człowieka ze środowiskiem naturalnym. Jej innowacyjność polega na tym, że jest zarówno doniczką, jak i delikatnym źródłem światła. Jej prosta forma i miękkie, rozproszone światło harmonijnie wtapiają się w biuro, tworząc przyjemną, uspokajającą atmosferę.

Przyjrzyj się bliżej lampie Jungle »

  • MUST HAVE 2022 - Lampa Blanket

Jury plebiscytu Łódź Design Festival na najlepsze polskie produkty doceniło lampę Flexxica Blanket. Lampa Flexxica Blanet swoją fakturą przypomina tkaninę, ale została powiększona do gigantycznej skali. Ta przeskalowana oprawa oświetleniowa została zaprojektowana tak, aby umożliwić podział przestrzeni optycznej i akustycznej.

Przyjrzyj się bliżej lampie Blanket »

  • RedDot 2021 „Best of the Best” – lampa modułowa Acoustic Team

Modułowa lampa flexxica Acoustic Team zdobyła nagrodę Red Dot Design Award „Best of the Best” dla najlepszej oprawy akustycznej na świecie. Lampa Acoustic Team przyciąga wzrok i ma wiele do zaoferowania w zakresie akustyki biurowej. Zapewnia zoptymalizowane właściwości tłumienia dźwięku i w ten sposób zapewnia cichą przestrzeń roboczą, która sprzyja koncentracji.

Przyjrzyj się bliżej lampie Acoustic Team »

  • RedDot 2021 - Lampa dekoracyjna Boya

Lampa wisząca flexxica Boya została nagrodzona RedDot 2021. Wyjątkowa i całkowicie nowoczesna lampa wisząca Boya to dekoracyjna lampa wisząca, która umożliwia tworzenie instalacji oświetleniowych w każdym pomieszczeniu. Ta lampa wisząca z kloszem z dmuchanego szkła nada Twojemu wnętrzu wyjątkowego akcentu i stanowi element wzmacniający atmosferę każdego projektu biurowego.

Przyjrzyj się bliżej lampie Boya »

  • RedDot 2021 - Żyrandol Wire Medusa

Jury najważniejszego i najbardziej szanowanego konkursu w świecie designu – Red Dot Award – doceniło jakość naszej pracy. Charakterystyczna, hipnotyzująca, a zarazem dająca imponujące efekty świetlne - taka jest prawdziwa natura żyrandola Wire Medusa. Nowoczesna interpretacja klasycznego oświetlenia tworzy lampę z giętego drutu, która zwraca uwagę swoją wyjątkową formą, strukturą i estetyką.

Przyjrzyj się bliżej lampie Wire Medusa »

  • German Design Award Nominee 2021 - Lampa Acoustic Cone

Lampa flexxica Acoustic Cone została wybrana przez German Design Awards w wyjątkowym procesie nominacji za najwyższe standardy doskonałości projektowej. Lampa biurowa flexxica Acoustic Cone to marzenie projektantów i architektów przestrzeniu biurowych. Ten niezwykły model sufitowej oprawy biurowej z tkaniną akustyczną działa jak ciche wezwanie do kreatywności. Lampa ta idealnie nadaje się do oświetlania miejsc pracy dzięki tłumieniu hałasu, doskonałym parametrom technicznym oraz wzornictwu.

Przyjrzyj się bliżej lampie Acoustic Cone »

  • MUST HAVE 2021 - Lampa Wire Medusa

Już po raz jedenasty Rada Ekspertów plebiscytu MUST HAVE organizowanego przez Łódź Design Festival wskazała najlepsze produkty powstałe dzięki współpracy projektantów i producentów. Wire Medusa to nowa generacja opraw oświetleniowych, która nawiązuje do klasycznych form i ich technicznej doskonałości. Elegancka, lekka i złożona lampa-rzeźba wykonana jest z giętego stalowego drutu. Jej pełna wdzięku forma doda uroku każdemu pomieszczeniu biurowemu.

Przyjrzyj się bliżej lampie Wire Medusa »

oświetlenie flexxica w doskonale zaprojektowanych projektach biurowych

Nagrodzone projekty biurowe

Kancelaria CMS

Wyzwaniem projektowym podjętym przez Trzop Architekci było zaaranżowanie stanowisk pracy na powierzchni 7 000 m2 dla Kancelarii CMS. Biuro znajduje się na 5 piętrze w najwyższym budynku w Unii Europejskiej. Głównym celem podczas procesu projektowania było odzwierciedlenie wartości firmy, z silnym naciskiem na umieszczenie człowieka i jego potrzeb w centrum projektu. Głównym celem było stworzenie przestrzeni do pracy, w której pracownicy mogliby czuć się komfortowo i swobodnie, podobnie jak w domu. Dlatego też do projektu włączono różnorodne oprawy flexxica, które dodały charakteru temu miejscu.

TechnipFMC

Projekt architektów z The Design Group dla TechnipFMC był dla nas niemałym wyzwaniem. Na specjalne zamówienie potentata z branży wydobycia ropy naftowej powstała niesamowita konstrukcja z niemal 10 tysięcy szklanych kulek, zawieszona na tysiącu linek.  Wszystko to stworzyło trójwymiarowy kształt Subsea Tree, flagowego produktu firmy, który służy do kontroli wydobycia surowca na dnie morza. Swego rodzaju rzeźba została bocznie doświetlona tworząc niesamowitą instalacje świetlną. Przecina ona kondygnacje budynku, prezentując się świetnie zarówno z antresoli jak i przez szklany sufit pomiędzy piętrami. To jednak nie koniec personalizowanych rozwiązań, wspólnie z architektami udało nam się zaprojektować trójkątne oprawy, nawiązujące kształtem do logo TechnipFMC, które wypełniają niemal całe biuro.

Clariant 

Projekt biura Clariant został zrealizowany w zabytkowym kompleksie łódzkiego Monopolis, dawnej Manufaktury Wódczanej. Zastosowane oświetlenie flexxica pełniło w tym projekcie dwie funkcje – część z lamp miała za zadanie podkreślić szwajcarskie korzenie marki, tak jak specjalnie stworzone do tego projektu lampy w kształcie przeskalowanych dzwonków pasterskich. Pozostałe lampy flexxica idealnie zharmonizowały się z wnętrzem i podkreśliły charakter projektu.

L'Oreal

Projekt warszawskiego biura L'Oreal to wyzwanie, jakie zostało postawione przed pracownią Trzop Architekci, na które projektanci odpowiedzieli niezwykle profesjonalnie. Wyjątkowe industrialne wnętrze powstało wpo konsultacjach z pracownikami firmy, zachęcając do kreatywnej pracy. Zastosowane łuki nawiązują do paryskich arkad, a użycie takich materiałów jak miedź, mosiądz czy złota siatka bezpośrednio wskazuje na estetykę i DNA marki oraz hasło Beauty all around. Ponadto, L'Oréal zdecydował się na wprowadzenie Activity Based Working - koncepcji aranżacji przestrzeni biurowej, która stwarza warunki do dobrej współpracy. Celem było nie tylko zapewnienie pracownikom komfortowego miejsca do pracy, ale także dostosowanie przestrzeni do ich zróżnicowanych potrzeb. Wnętrza zostały więc zaprojektowane tak, aby wspierać dynamiczną pracę i zachęcać do nieformalnych spotkań, wypoczynku i skupienia.

Brain Embassy – Adgar Park West

Współpraca Adgar Polska z architektami studia mode:lina zaowocowała niezwykłym projektem wnętrza Brain Embassy na warszawskim Mokotowie. Odwiedzający co-creating od wejścia stykają się z trójwymiarową konstrukcją przywołującą na myśl połączenia nerwowe w mózgu. To właśnie stało się osią projektu, w którym każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie przestrzeń pracy. Elementy ze stali, użycie cegieł czy drewna nadały wnętrzu industrialnego charakteru.

Infor

Za projekt biura Infor odpowiadają architekci z The Design Group. Cechą unikalną tego wnętrza jest przenikanie się stylów. Od surowych betonowych elementów i ścian wyłożonych cegłą po eleganckie subtelne marmurowe i drewniane wykończenia. To wszystko nadaje przestrzeni biura niesamowity charakter. Ważne jest również to, że część rozwiązań zastosowanych we wewnętrzu powstała w ścisłej współpracy z pracownikami. Dzięki temu udało się stworzyć przyjazny do współpracy klimat i biuro tętniące życiem.

CEDC

W projekcie siedziby firmy CEDC w Warszawie pracownia Trzop Architekci stworzyła nowoczesne biuro opowiadające wymaganiom inwestora, oparte na designie inspirowanym produktami firmy. Przestrzeń biurowa dzieli się według rodzajów alkoholi – wódka, wino i whisky. Zgodnie z tym podziałem zmieniają się płynnie rozwiązane architektoniczne i kolorystyka. Naturalne materiały i stonowane kolory nadają wnętrzom elegancji. Miejsce spotkań i kolaboracji, sale konferencyjne, coffee pointy oraz chill out i miejsca pracy – mimo że są to przestrzenie o różnym przeznaczeniu – zachowały jednorodną stylistykę.

ESET – The Design Group

Zaaranżowanie przestrzeni biura Eset powierzone zostało zespołowi The Design Group. W projekcie powstało biuro o charakterze gabinetowym, bez przestrzeni open space. Przestrzeń zachowuje surowy, elegancki styl, przełamany elementami w kolorach nawiązujących do brandingu marki Eset. I tak w większości przestrzeni dominuje drewno, beton i czerń z dodatkiem turkusu. W strefach wypoczynku i korytarzach pojawia się zieleń ożywiająca surowe wnętrze.

PeopleScout a TrueBlue Company

Myśl jaka przyświecała inwestorom przy powstawaniu tego miejsca to komfort i wygoda pracowników, którzy są najcenniejszym zasobem firmy. Z tym zadaniem zmierzyli się architekci z The Design Group. Owocem tego jest biuro z przestrzeniami typu open space, sale konferencyjne i przestrzenie nieformalne. Szarości idealnie komponują się tutaj z bielą, drewnianymi elementami i surową cegłą. Takie połączenie, choć nieoczywiste daje poczucie kameralności i ciepła. Oprawy Flexxica, które zostały użyte w projekcie doskonale wpisały się w koncept, rozjaśniając przestrzeń.

Brain Embassy – Aleje Jerozolimskie

Niezwykle wymagający projekt pierwszego w Polsce co-creatingu, autorstwa pracowni Trzop Architekci we współpracy z Adgar Polska. Architekci niezwykle dobrze poradzili sobie ze stworzeniem miejsca dla osób o różnym stylu i charakterze pracy. Powstało miejsce o nieformalnym charakterze, sprzyjające kontaktom między użytkownikami, które sam autor koncepcji porównał do placu miejskiego. Nic więc dziwnego, że wygląd tej przestrzeni w pełni oddaje ten charakter. Naturalne drewno, akustyczne przepierzenia i budki telefoniczne czynią przestrzeń przytulną i wygodną do pracy.

cdwdvdvewewve

wv

ewvwevewvewvvewwwev

W kontakcie!
Zróbmy razem
projekt!

Jeśli podoba Ci się to co robimy i filozofia naszej marki jest Ci bliska,
nie wahaj się z nami skontaktować. Zróbmy coś wspaniałego!
Chętnie Ci pomożemy.

Zadzwoń do nas +48 723 06 30 30 lub wyślij e-mail hello@flexxica.com.

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności ›